Úspěch starších žáků!

25.03.2011 16:28

 V út. 22. – čt. 23. se konalo republikové finále Poháru AŠSK ČR v házené ZŠ kategorie chlapců a dívek žáků 8. a 9. tříd.

Pořadatelem této republikové akce byla ZŠ Velká Bystřice u Olomouce a AŠSK ČR (Asociace školních sportovních klubů  www.assk.cz)

Organizátoři se pořadatelství zhostili na výbornou:

– utkání se hrála ve dvou halách ve Velké Bystřici

- ubytování a stravování ve škole

- téměř 200 účastníků

Závěrečného turnaje se zúčastnilo 6 dívčích a 6 chlapeckých škol (družstev).

 

Cesta na tento turnaj pro chlapce ZŠ Dolní Cerekev nebyla jednoduchá – museli jsme vyhrát okresní kolo – turnaj se konal v domácím prostředí nové dolnocerekvické haly.

V krajském kole jsme museli překonat vítěze okresu Žďár – Nové Veselí a Nížkov a v kvalifikaci porazit vítěze Jihomoravského kraje – Ivančice.

Již samotný postup na „republiku“ byl pro naše chlapce úspěchem. Družstvo ZŠ tvořili hráči oddílu házené TJ Sokol Dolní Cerekev. Je to výborná parta a silný házenkářský ročník v našem oddílu.

Na republikovém finále jsme ve skupině narazili na silné Zubří a prohráli 27 : 17 a porazili ZŠ Na Beránku Praha 27 : 13, což nás posunulo do semifinále, kde jsme podlehli Jičínu 23 : 18.

V utkání o bronz na nás čekala domácí V. Bystřice. Zaplněná bystřická hala podporovala domácí kluky. Na zápas jsme se dobře připravili. Když jsme došli tak daleko, chtěli jsme přivést medaili! Kluci podali jeden z nejlepších výkonů na turnaji, rozhodla vůle, nasazení a kvalitní kolektivní výkon. Na turnaji jsme získali i jedno individuální ocenění, hráč ZŠ Dolní Cerekev  Ondřej Veselý byl vyhlášen s 34 brankami nejlepším střelcem turnaje.

 

Během turnaje si svými výkony a vystupováním chlapci Dol. Cerekve získali respekt a uznání ostatních družstev i návštěvníků turnaje.

(perlička – ptali se mě, kde mají Cerekev hledat na mapě …)   

 

ZŠ Dolní Cerekev zanechala na Moravě dobrý dojem a výborně reprezentovala Kraj Vysočina

 

Pořadí chlapci:

 1. ZŠ Zubří
 2. Gymnázium Jičín
 3. ZŠ Dolní Cerekev
 4. ZŠ Velká Bystřice
 5. ZŠ Starý Plzenec
 6. ZŠ Na Beránku Praha         

 Pořadí dívky:

 1. ZŠ Zlín
 2. ZŠ Olomouc
 3. ZŠ Praha
 4. ZŠ Plzeň
 5. ZŠ Velké Meziříčí
 6. ZŠ Velká Bystřice

 

Zdeněk Veselý trenér házené v Dolní Cerekvi

tel. 776 74 62 82   vesely@sps-jia.cz

Novinky

Upozornění návštěvníkům

04.10.2015 13:53
Hostování na tomto serveru bylo dočasné.  Pro větší aktuálnost a snadnější správu webu více administrátory jsme přešli na Facebook. Volně...

Domácí mizérie.

25.11.2013 09:08
V sobotu 23. listopadu netradičně již od 13 hodin zahájili cerekvičtí házenkáři své domácí utkání po téměř dvou měsících. Začátek zápasu ze...

S Bystřicí tentokrát vítězně.

04.11.2013 09:07
Po vítězství nad Třeští ještě zbývalo Cerekvi odčinit domácí fiasko s Bystřicí nad Pernštejnem a odvézt body i z nejvzdálenějšího místa, kam...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>