Střelecká impotence.

02.05.2013 12:47

Cerekev v sobotu 27. dubna přivítala ve své hale svého podzimního oblíbeného soupeře, domácí totiž dokázali Velké Meziříčí v uplynulém půl roce čtyřikrát porazit.

Cerekvičtí hráči vstupovali do zápasu s pocitem, že „stačí“ zopakovat výkon proti Novému Veselí a výhra s „Velmezem“ přijde sama. Úvod zápasu však domácí rychle vyvedl z omylu. I kvůli podcenění soupeře Meziříčští brzy vedli, a díky stoprocentnímu nasazení především při proměňování svých šancí se ve vedení udržovali, i když Cerekev přepnula do vyšších otáček. Lví podíl ovšem na tom měl Petr Kůra v brance hostí. V úvodu dokonce inkasoval i rány do hlavy, ale ani toto nesnížilo jeho vysokou úspěšnost zákroků. Cerekev sice vyrovnala hru, ale skóre bylo i nadále mírně na straně hostí. Domácí totiž dlouho nedokázali najít recept, jak ubránit nepříjemné střelce hostí.

Do druhé půle vstoupili domácí agresivnější obranou a hosté si najednou v útoku nevěděli rady. Cerekev se ovšem nadále velmi trápila s efektivitou své střelby. Na své branky se domácí velmi nadřeli a na druhé straně pak přišel „jednoduchý“ podstřel, který i s tečí nakonec skončil v cerekvické brance. Cerekvičtí i přesto postupně opět stáhli náskok hostí. Fatální ovšem bylo jejich neproměňování brejků. Šanci, kdy domácí běželi sami na brankáře, nedokázali desetkrát (!) v řadě proměnit. Tato herní činnost nakonec utkání i rozhodla. Hosté svých pár šancí dokázali proměnit, domácí nikoliv.

Velké Meziříčí tak dokázalo Cerekvickým vrátit jejich podzimní porážky. K dalšímu utkání přijede v sobotu 11. května do Cerekve zatím poslední Bystřice nad Pernštejnem.

 

Elektronická verze zápisu je dostupná na stránkách krajského svazu házené Vysočiny:

https://vksh.chf.cz/match_report.aspx?id=24777

 

 

Dolní Cerekev – Velké Meziříčí  25 : 28 (12 : 13)

Sestava a branky {střely}: Dvořák Zdeněk {19 zákroků - 47 střel} – Houček Jiří 4 {9}, Jetleb Kryštof 1 {3}, Jirsa Vojtěch 4 {9}, Jurčeka Martin 1 {1}, Kameník Petr 2 {8}, Koníř Lukáš 1 {5}, Mašek Martin 3 {6}, Protasenja Ivan 8(1) {15}, Šmahel David 1 {4}.

Úspěšnost střelby: 41,7%; Úspěšnost zákroků brankáře: 42,9%.

Sedmičky: 1/1 – 3/3.  Vyloučení: 2 – 1.

 

Novinky

Upozornění návštěvníkům

04.10.2015 13:53
Hostování na tomto serveru bylo dočasné.  Pro větší aktuálnost a snadnější správu webu více administrátory jsme přešli na Facebook. Volně...

Domácí mizérie.

25.11.2013 09:08
V sobotu 23. listopadu netradičně již od 13 hodin zahájili cerekvičtí házenkáři své domácí utkání po téměř dvou měsících. Začátek zápasu ze...

S Bystřicí tentokrát vítězně.

04.11.2013 09:07
Po vítězství nad Třeští ještě zbývalo Cerekvi odčinit domácí fiasko s Bystřicí nad Pernštejnem a odvézt body i z nejvzdálenějšího místa, kam...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>