Potvrzená role favorita.

22.10.2012 19:27

Po nervy drásajícím souboji dorostenců Dolní Cerekve proti Napajedlům nastoupili ke svému utkání i cerekvičtí muži, kteří se stejně jako před týdnem utkali s Bystřicí nad Pernštejnem.

Dlouhé průtahy ze stran mladých rozhodčích před zahájením zápasu na domácí měly ten nejlepší možný vliv. Namotivovaní Cerekvičtí nedali hned od začátku zápasu hostům sebemenší šanci. Trpělivě bránili dlouhé útoky Bystřických a z rychle zakončených protiútoků přesně trestali jakoukoliv chybu hostů. Po rychlém vedení 6:1 došlo k prostřídání domácí sestavy a k poklesu tempa. Cerekev se nechala ukolébat velmi rozvážnou hrou hostů vždy na hranici pasivity a v její hře se začaly kupit nepřesnosti. Domácí si však i nadále udržovali pohodlné vedení. Až koncovka poločasu přinesla korekci skóre, když se hosté dokázali prosadit šťastnými tečovanými střelami.

Ve druhém poločase se oba týmy ještě více trápily při rozehrávce, ale ani jeden ze soupeřů nebyl schopen chyby toho druhého trestat. Domácím navíc začala klesat i úspěšnost střelby, a už ani jejich hra nebyla tak líbivá jako v úvodu zápasu. Nicméně Cerekev si v poklidu pohlídala bezpečný náskok a utkání dovedla do vítězného konce. Díky vítězství se domácí minimálně do příštího týdne dostali na vedoucí pozici v tabulce Ligy Vysočiny.

Tvrdší oříšek čeká na Cerekvické v dalším kole, kdy 3. listopadu přivítají ve své hale prozatím druhé „béčko“ Nového Veselí.

Elektronická verze zápisu bude dostupná na stránkách krajského svazu házené Vysočiny:

Dolní Cerekev – Bystřice nad Pernštejnem  25 : 19 (14 : 11)

Sestava a branky {střely}: Dvořák Zdeněk {20 zákroků - 39 střel} – Černý Stanislav 0 {0}, Houček Jiří 2 {7}, Jetleb Kryštof 4 {4}, Jirsa Vojtěch 5 {8}, Jurčeka Martin 3 {4}, Kameník Petr 2 {5}, Koníř Lukáš 0 {1}, Kříž Matouš 1 {4}, Mašek Martin 1 {2}, Nagy Petr 2 {2}, Němec Ondřej 0 {1}, Protasenja Ivan 5 {9}.

Úspěšnost střelby: 53,2%; Úspěšnost zákroků brankáře: 51,3%.

Sedmičky: 0/0 – 3/4.  Vyloučení: 3 – 2.