Pokoření suveréna.

01.11.2011 07:49

 

Po neúspěšné misi do Tišnova čekal Dolní Cerekev nejtěžší možný soupeř – dosud neporažené „béčko“ extraligového Brna. Toto družstvo si drží od svého loňského založení skvělou sérii – 29 soutěžních výher v řadě.  Oba soupeři se střetli již v minulé sezoně v rámci Zimního poháru a i tento zápas suverénně opanovali Brněnští.

Utkání začalo podobně jako již zmiňovaný Zimní pohár a nebezpečně se podobalo začátku v Tišnově. Cerekvické střelce začal trápit výborný brněnský brankář. Domácí hráči byli aktivnější, ale opět neproměňovali své šance. Oproti odchozím utkáním ale postupem času nestříleli o to častěji, ale trpělivě si vypracovávali lepší a lepší příležitosti. Díky trpělivosti a kvalitní defenzivě se domácí ujali vedení. V polovině prvního poločasu se jim ovšem opět přestalo dařit v útoku. Nejen, že domácí ztratili své vedení, ale pustili Brno do čtyřbrankového trháku. Time-out domácích ve 24.minutě se ukázal jako jeden ze zlomových okamžiků. Cerekvičtí se uklidnili, zopakovali si pokyny pro útočnou fázi a odhodlali se k poměrně nečekané výměně brankářů. Dobře chytajícího Smrčku vystřídal Zdeněk Dvořák. Právě nově příchozí doslova zavřel branku a dal svým spoluhráčům potřebný klid. Domácí ještě do poločasu stáhli manko na jeden gól.

Po přestávce skvělé představení Cerekve pokračovalo. Kvalitní obrana + nepřekonatelný brankář = za 10 minut druhého poločasu jen jediná inkasovaná branka. Cerekvičtí navíc sice pomalu, ale neustále přidávali své střelecké úspěchy. Právě v této fázi zápasu se zrodil dostatečný náskok pro koncovku. S blížícím se koncem zápasu se totiž začalo zdát, že se Cerekvickým začínají třást kolena z možného úspěchu. Zkušeně ovšem podrželi v útoku míč a připravili si vyložené příležitosti, které razantní střelou proměnili. KP Brno „B“ si tedy přijelo do dolnocerekvické haly pro svou první prohru.

Poslední zápas podzimní části soutěže a přímý souboj o druhé místo v tabulce čeká Cerekev v sobotu 12. 11. na hřišti Ivančic.

 

Elektronická verze zápisu je dostupná na stránkách Jihomoravského svazu házené:

https://www.jmsh.chf.cz/match_report.aspx?id=15040&cmpid=152

 

Dolní Cerekev – KP Brno „B“  26 : 20 (12 : 13)

 

Sestava a branky {střely}: Dvořák Zdeněk {17 zákroků - 25 střel}, Smrčka Jakub {8 zákroků - 20 střel} – Dvořák Zbyněk 1 {2}, Jetleb Kryštof 2 {2}, Jirsa Petr 6 {10}, Jurčeka Martin 0 {0}, Kameník Petr 4 {7}, Koníř Lukáš 0 {4}, Mašek Martin 2 {4}, Nagy Petr 5 {10}, Němec Ondřej 0 {0},  Protasenja Ivan 4(2) {14}, Šmahel David 1 {4}, Veselý Zdeněk 1 {3}.

Úspěšnost střelby: 43,3%; Úspěšnost zákroků brankářů: 55,6%.

Sedmičky: 2/2 – 1/2.  Vyloučení: 4 – 1.

 

 


 

Novinky

Upozornění návštěvníkům

04.10.2015 13:53
Hostování na tomto serveru bylo dočasné.  Pro větší aktuálnost a snadnější správu webu více administrátory jsme přešli na Facebook. Volně...

Domácí mizérie.

25.11.2013 09:08
V sobotu 23. listopadu netradičně již od 13 hodin zahájili cerekvičtí házenkáři své domácí utkání po téměř dvou měsících. Začátek zápasu ze...

S Bystřicí tentokrát vítězně.

04.11.2013 09:07
Po vítězství nad Třeští ještě zbývalo Cerekvi odčinit domácí fiasko s Bystřicí nad Pernštejnem a odvézt body i z nejvzdálenějšího místa, kam...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>