Favorit potvrdil svou sílu.

12.04.2010 13:02

S přehledem vedoucí celek Play-off Jihomoravské ligy Sokolnice přivítal na svém venkovním hřišti v neděli 11. dubna odpoledne mužstvo z Dolní Cerekve. Domácí byli před zápasem favoritem, protože jako jediný celek ještě neztratili body a všechny soupeře přehráli poměrně vysokým rozdílem.
Domácí brankostroj se rozjížděl pomalu a hosté polovinu první půle drželi krok. Lepšící se Sokolnice pak ještě trochu zbrzdil několika dobrými zákroky střídající brankář Dvořák, ale i na něj našli domácí recept, když se se štěstím prosazovali střelami s odrazem na zadní tyč. Hostům z Cerekve se v této fázi naopak přestalo střelecky dařit a rozdíl ve skóre tak narůstal, i když hra působila vyrovnaně. Ke konci první půle se hosté nechali rozhodit dvěma spornými výroky rozhodčích, a než se znovu zkoncentrovali, několikrát inkasovali.
Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, jak první skončil. Dolnocerekvičtí se trápili v postupném útoku a ztráceli míče při rozehrávce, čehož domácí mistrně využívali. I přesto, že se hosté vraceli v poměrně hojném počtu, dokázali je domácí vždy přečíslit a přesnou finální přihrávkou uvolnit hráče, který zakončoval jejich rychlý přechod do protiútoků. V závěru utkání pak hosté ještě mírně korigovali skóre a trochu se štěstím neinkasovali střelou v posledním vteřinách čtyřicítku.
Sokolnice potvrdily svou vedoucí pozici tím, že se v zápase projevily jako nejsilnější družstvo, se kterým se v Jihomoravské lize cerekvičtí házenkáři dosud potkali,.
V dalším kole se házená na Jihlavsku může těšit na derby, utkají se družstva Třeště a Dolní Cerekve. Utkání s odehraje v třešťské hale netradičně v neděli 18.4. od 16:00.

Elektronická verze zápisu je dostupná na stránkách Jihomoravského svazu házené:

Dolní Cerekev – Sokolnice 29 : 39 (10 : 17)
Sestava a branky {střely}: Dvořák Zdeněk {10 zákroků - 30 střel}, Smrčka Jakub {6 zákroků - 25 střel} – Dvořák Zbyněk 6{11}, Jetleb Kryštof 2{2}, Jirsa Petr 8(2){14}, Jirsa Vojtěch 1{5}, Koníř Lukáš 2{3}, Mašek Martin 1{3}, Nagy Petr 2{5}, Protasenja Ivan 0{6}, Šmahel David 3{4}, Veselý Zdeněk 4{4}.
Úspěšnost střelby: 50,9%; Úspěšnost zákroků brankáře: 29,1%.
Sedmičky: 2/2 – 2/3.