Druhá půle - katastrofa.

19.09.2011 11:22

Cerekvičtí měli o víkendu šanci napravit předcházející výpadky proti družstvu z Kuřimi. Při jarních soubojích v cerekvické hale porazili domácí jak „áčko“, tak i „béčko“ Kuřimi. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se hned v úvodu ujali vedení a mírný náskok si v poklidu hlídali celou první půli. Jen zhruba v polovině poločasu přišlo zakolísání, když Kuřimští využili několik nepřesností domácích ke svým rychlým protiútokům a skóre korigovali.

Už úvod druhého poločasu byl však z cerekvické strany špatný. Místo, aby domácí zopakovali to, co se jim v domácí hale dařilo celé jaro, přenechali iniciativu soupeři. Kuřim postupně snižovala náskok domácích a v polovině poločasu se poprvé v utkání dostala do vedení. Cerekev reagovala střídáním brankářů, a kuřimští střelci tak museli hledat nový recept ke skórování. Cerekvickou krizi ovšem ještě podtrhl hloupým vyloučením na polovině hřiště tahoun domácích Protasenja, který jako jediný dosáhl za zápas střelecké úspěšnosti nad 50%. I přesto se domácí opět ujali vedení. Následovala ale citelná další ztráta, když domácí přišli i o obranný pilíř Zbyňka Dvořáka. Do posledních deseti minut zápasu vstupovaly oba celky za vyrovnaného stavu 21:21. Domácí měli do konce zápasu možnost zakončit mimo jiné 4 brejky a další slibné příležitosti, k jejich škodě ovšem využili pouze jedinou! Kuřimským také zvlhl střelecký prach, ale jejich 3 branky za posledních 10 minut stačily na to, aby si z cerekvické sportovní haly odvezli vydřené 2 body.

Šanci na reparát před domácím publikem mají Cerekvičtí hned tento víkend, kdy v sobotu 24. září od 17:00 hostí souseda v tabulce, celek Sokola Brna IV.

Elektronická verze zápisu je dostupná na stránkách Jihomoravského svazu házené:

Dolní Cerekev – Kuřim  22 : 24 (14 : 11)

Sestava a branky {střely}: Dvořák Zdeněk {5 zákroků - 9 střel}, Smrčka Jakub {15 zákroků - 35 střel} – Černý Stanislav 0 {0}, Dvořák Zbyněk 0 {1}, Houček Jiří 3 {8}, Jetleb Kryštof 1 {6}, Kameník Petr 1 {4}, Koníř Lukáš 0 {0}, Mašek Martin 2 {5}, Nagy Petr 5 {11}, Němec Ondřej 1 {3}, Protasenja Ivan 6(4) {11}, Šmahel David 1 {2}, Veselý Zdeněk 2 {4}.

Úspěšnost střelby: 40,0%; Úspěšnost zákroků brankářů: 45,5%.

Sedmičky: 4/4 – 5/5.  Vyloučení: 8 – 4.